« Tagasi

Kõnnikolmapäevakud lõppesid helkurkõnniga

Põlva valla KÕNNISARI 2017  toimus 11 etapilisena, nendest 6 oli kevadel ja 5 etappi sügisel. Kõnnikolmapäevakutel (kõik etapid toimusid kolmapäeva õhtuti)  valis iga kõndija omale sobiva raja ja läbis ühe tunni jooksul  iga kord erinevas kohas paikneva registreerimispunkti. Alustati 26. aprillil ja lõpetati  4. oktoobril HELKURKÕNNIGA.

Tulemusena võib öelda, et Põlva rahvas on aktiivne liikuja. Kui oleksime kirja pannud kogu päeva jooksul kõik kergliiklusteedel liikujad, siis see arv päeva kohta oleks mitmeid kordi suurem kui tunni jooksul kirja pandud.

Kokku osales sarjas 282 kõndijat, nendest  70 meest. Kokku saadi 1015 kõnnikorda, mis teeb iga etapi kohta keskmiselt 90 liikujat, kes läbisid tunni jooksul registreerimispunkti. Osalejate keskmine vanus oli 33 aastat. Noorim lapsevankris, vanim osaleja 76 aastane.  Üles tähendati ka kümme koera, nendest kaks  rohkem kui kuuel korral. Kõikidel etappidel  osales 30 tublit kõndijat. Aasta tagasi oli see arv 12, seega kõnnisarjas osalemise huvi on märgatavalt suurenenud.

Kõnnikolmapäevakute sari lõppes ühisüritusega HELKURKÕND, kus tehti  kokkuvõte sarjast  ja tunnustati parimaid.  Helkurkõnni rada kulges  mööda Põlva Kooli juures olevast helkurpõõsast, kuhu sai riputada oma üleliigsed  helkurid. Üritusel tutvustati  ka Põlva ANK noorte poolt valmistatud puust helkurpuud, kust veel tänagi saab kaasa võtta laste enda valmistatud helkureid.  Helkurpuu  asub noortekeskuse   ees koridoris. Põlva maavalitsuse tervisedenduse peaspetsialistile Kaire Zopp jagas üritusel helkureid, rääkis nende vajalikkusest ja õigest kandmisest.
Kõik helkurkõnnil osalejad said sügisese pihlakatega sportliku peapaela „Liigun terviseks!"  ja  helkuri „Sinu helkur võib päästa elu" . Pärast vihmasajus kõndimist sai  olla soojas kohvikus,  kosutada keha sooja tee ja  tervislike ampsudega. Kõikidel etappidel  osalenud 30 tublit kõndijat tunnustati meenemedaliga. Peaauhinna POLAR LOOP  aktiivsusmonitori võitis loosi tahtel väike kõndija Mirtel Muuga. Kõige helkivama kõndija tiitli pälvis sellel aastal helkurjope kandja  Kristiin Piirsalu.

Aitäh kõikidele korraldajatele ja abilistele: Põlva  noorsoopolitseinikud Silja Usin ja Anne Truu; MTÜ Meie Stuudio juht ja tantsutreener Andre Laine;  Põlva haiglast Margit Rikka ja Piret Piho; Põlva Spordikoolist Taima Nurm; Põlva vallavalitsusest sportlik abivallavanem Janika Usin; Põlva Päevakeskusest  Anne Nook  ja OÜ Fautrix ning Maanteeamet.
Eriline tänu kuulub aga minu  koostööpartneritele Põlva Terviseklubist Reet Külaotsale ja Põlva Maakonna  Spordiliidust Ingrid Muugale, kes olid kõnnisarja ühed eestvedajad ja helkurkõnni korraldajad ning on alati nõu ja jõuga abiks tervisedenduslikel  ja sportlikel üritustel .

Fotol (erakogust) üks osa kõndijatest, kes läbisid kõik etapid.

Lisainfo:
Eve Sokk
Põlva valla kultuurispetsialist
Tel: 5147682
E-post: eve.sokk@polva.ee