« Tagasi

Serviti võitles euromängus kõvasti

Laupäeval, 7. oktoobril  kohtusid Mesikäpa hallis EHF Cupi teise ringi esimeses mängus  Põlva Serviti ja horvaatlaste RK Nexe. Mäng oli pingeline ja väga võrdne, kuid kahjuks pidi Serviti vastu võtma kaotuse 25:27 (13:14).

Põlva Serviti valmistus mänguks ette põhjalikult juba nädalaid, ikka eesmärgiga saada kaitse pidama, vähendada tehnilist praaki ja saavutada mängu stabiilsus. Eurosarja teise ringi esimene kohtumine oli tõehetk, kas tehtud töö end on õigustanud. Kohe esimestel minutitel asus Serviti juhtima, kuid vastased võitlesid korralikult. Esimene poolaeg mööduski punkt punktis, ikka kord Serviti ees, siis viik ja siis horvaatlased ees ja nii korduvalt. Poolajale mindi minimaalse väravatevahega ning teine poolaeg algas taas korraliku heitlusega iga värava eest. Kui Eesti võistlustel on tavaline nähtus, et vastased tirivad üksteist särkidest, siis euromängus seda kohtunikud ei luba ning nii mängijate kui publiku meelehärmiks kõlas korrale kutsuv vile ikka päris mitu korda.

Hendrik Varul jäi mänguga rahule ja sõnas rahulolevalt, et kaitse pidas, skeemid toimisid, väravavaht tegi head tööd. Indrek Neeme ja Anatolii Chezlov andsid olulise panuse mängu. Kahju on, et võitu ei tulnud, kuid Horvaatiasse minnakse võitma!
Peatreener Kalmer Musting jäi mänguga samuti rahule. Mängus ei olnud neid hädasid, mis meeskonda on alates hooaja algusest kimbutanud. Kaitse pidas, Eston Varusk tegi väravas head tööd. Muidugi oleks tahtnud võita, aga mänguga saadi kinnitust, et suudetakse võrdselt mängida ka sellise tasemel võistkonna vastu nagu RK Nexe (Horvaatia hõbedameeskond). Mängu 45. minutil tekkis korraks tagasilöök, kuid saadi sellest üle ja võideldi lõpuni. Mäng andis enesekindlust ja kuigi kerge ei saa nädala pärast olema, on kõik võimalik.

Väravatega panustasid: Henri Sillaste 6, Anatolii Chezlov 5, Hendrik Varul, Roman Aizatullov, Carl-Eric Uibo 4, Kristjan Muuga, Raiko Rudissaar 1.

Põlva Serviti tänab kõiki kaasaelajaid ja toetajad! Aitäh, et tulite saali ja meid toetasite!

Fotol (autor Helin Potter) Serviti meeskond kaitsetegevuses.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi