« Tagasi

III Kagu-Eesti tantsupeole "Kuula" soovib tulla rekordarv tantsijaid!

27. mail Põlva Intsikurmus toimuvale III Kagu-Eesti tantsupeole on registreerunud võrreldes varasema kahe peoga kõige rohkem kollektiive: 215 rühma 2980 osalejaga. Peole soovijate hulgas on tantsijaid Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartu maakonnast, kõige innukamad peole soovijad on naisrühmad, keda on kokku 58 kollektiivi.

III Kagu-Eesti tantsupeo pealavastaja Andre Laine sõnas, et tantsijate kasvav huvi Kagu-Eesti peo vastu on väga rõõmustav ning tantsu loojatele suureks innustuseks. "Nii suure hulga tantsijate paigutamine Intsikurmu väljakule on tõsiseks väljakutseks pealavastajale, samas annab see suuremad võimalused peo süžeega mängimiseks ja erinevate visuaalsete võimaluste kasutamiseks," sõnas Laine. Võrdluseks teiste Intsikurmus toimunud suursündmustega võib tuua võrukeelse laulupeo Uma Pido, mille raames mahutati laulukaare alla ära ligi 3600 lauljat.

III Kagu-Eesti tantsupeo teema "Kuula" on sündinud vajadusest juhtida tähelepanu tänapäeval järjest süvenevale ohtlikule nähtusele ühiskonnas, kus inimeste elutempo on läinud nii kiireks, et me kuulame ja kuuleme üksteist aina vähem. Lavastusliku etendusega soovitakse ärgitada inimesi otsima vastust küsimustele: "Mis väärtus on teineteise mõistmisel? Kas kuuldakse traditsioonide jätkumist? Miks peame üldse üksteist ja ka ennast kuulama?"

Pealavastaja Andre Laine sõnul on "Kuula" näol tegemist tervikliku lavastusega, mille käigus jutustatakse tantsijate ja näitlejate abiga ühe perekonna lugu kuulamisest ja teineteisega suhtlemise olulisusest. Seetõttu on suurem osa tantsudest loodud just värskelt konkreetse peo jaoks, mis aitavad siduda etenduse mõtet terviklikuks looks ja tuua see võimalikult selgelt ja huvitavalt vaatajani.

Tantsupeo "Kuula" tantsude esmakordne tutvustamine ja esimene seminar toimub 7.-8. oktoobril Räpina Aianduskoolis.

Lisainfo Facebooki Kagu-Eesti tantsupidu või e-posti aadressil kagueestitantsupidu@gmail.com.