« Tagasi

EHF CUPi võimalus sai ära kasutatud

Laupäeval, 9.septembril toimus Põlva Mesikäpa hallis EHF CUPi esimese vooru teine mäng Põlva Serviti ja horvaatlaste HRK Gorica vahel. Kuna esimene mäng lõppes viigiga, siis oli mõlemal võistkonnal võrdne võimalus tagada endale pääs teise ringi.

Esimesed fännid saabusid Mesikäpa halli peaaegu tund aega enne mängu algust. Toetajaid ja käsipallihuvilisi tuli saali nii Põlvast kui Tapalt, peaasi, et oma silmaga näha, kuidas mäng läheb. Ja kohale tulemine tasus end ära.

Mängu algus oli raske, väravad oli rasked tulema ja võistkondade mäng võrdne. Väravavahid tegid oma tööd edukalt ja platsimängijad pidid aina otsima uusi viise, kuidas pall väravavahi seljataha viia. Kuigi esimene poolaeg oli väravatevaene, said mõlemad võistkonnad tunda nii edu- kui ka kaotusseisu ning vaheajale mindi viigaga 10:10. Seega, kes pääseb edasi eurosarjas teise ringi, tuli otsustada teisel poolajal.

Teise poolaja alguses kumbki võistkond arvestatavat eduseisu ei saanud, kuid peale 40. minutit hakkas vastast kimbutama väsimus ja Serviti pikem pink ning Kalmer Mustingu vangerdused andsid võimaluse saata platsile nooremaid puhanud mängijaid.
Ja nii see läks, vaikselt aga stabiilselt saadi eduseis ja seda enam käest ei antud. Seega, kui on võimalus, siis tuleb seda kasutada ja enda kasuks pöörata, lõpusireeni kõlades näitas tabloo Põlva Serviti võitu 25:22.

Kalmer Musting ei varajanud kommentaare andes rõõmu, sel aastal õnnestus teise ringi edasi pääseda. Kiidusõnu jagus treeneril nii kaitsele kui ka väravavahile. Kui esimesel poolajal oli rünnakus raskusi ja horvaatlased suutsid kiiresti kaitsesse tagasi tulla ning põlvakatele kiirrünnakuid ei võimaldanud, siis teise poolaja teises pooles suudeti isegi kiirrünnakuid realiseerida. Ka saadi teisel poolajal paremini hakkama vastaste väravahiga. Mängida said nooremadki mängijad ning Carl-Eric Uibo visatud väravad olid meeskonnale suureks abiks. Kiita tuleb leegionäre, kes erinevalt esimesest kohtumisest, andsid mängus arvestatava panuse.

Väravaid viskasid: Carl-Eric Uibo 6 , Roman Aizatullov 5, Anatoli Cheslov ja Kristjan Muuga 4, Henri Sillaste 3, Hendrik Varul 2 ja Sergei Ljubtšenko 1.

Võiduga tagas Põlva Serviti endale eurosarjas edasipääsu teise ringi, kus taas tuleb vastamisi minna Horvaatia klubiga. Eurosarja teise vooru esimene mäng peetakse Põlvas 7. oktoobril ning korduskohtumine Horvaatias nädal aega hiljem.


Fotol (autor Helin Potter) hetk põlvakate kaitsemängust.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi