« Tagasi

Selgusid Põlvamaa ja Laheda Spordiklubi parimad kergejõustikus

Augustikuu viimane laupäev on kujunenud traditsiooniks, kui Laheda Spordiklubi tuleb oma suvehooaega ühiselt staadionile lõpetama. Juba kuuendat korda sai toimuma kergejõustiku  7-võistlus, teist aastat koos maakonna kergejõustiku meistrivõistlustega neljas vanuseklassis ning esmakordselt koos maakonna SUVEMÄNGUD 2017 kergejõustiku võistkondliku arvestusega.

Võistluspäev kulges ilusa, kuid pisut tuulise ning jahedapoolse suveilmaga. Traditsiooniline lõpuvihm, mis saatis viimasel alal (naistel 600m jooks, meestel 1000m jooks) osalenuid, ei puudunud ka sellel aastal.  Kõigil aladel oli konkurents tihe, lihtsalt ei tulnud kellelegi midagi. Oli õnnestumisi, põrumist, rekordite rõõmu ja kaotusevalu. Kõige tähtsam oli kindlasti see, et nauditi koos sõpradega olemist ja igast eneseületusest tundsid suurt rõõmu kõik, kaasa arvatud arvukas kaasaelajate seltskond.

Maakonna meistrivõistluste raames selgitati seitsmel alal meistrid naiste, naisveteranide, meeste ja meesveteranide vanuseklassides. Naiste arvestuses võitis seitsmest alast viis - 60m jooksu, kaugushüppe, kõrgushüppe, kettaheite ja 600m jooksu - Laheda Spordiklubi esindaja Katrin Piirimaa, kaks alavõitu noppis tema võistkonnakaaslanna Gerli Männiste, kes oli parim kuulitõukes ja odavistes.
Naisveteranide võistlusklassis tegid kõik seitse ala kaasa Põlva Jalgpalliklubi Lootos esindajad Riina Rinne ja Annika Aust. Riina pälvis 6 alavõitu, Annika ühe, kõrgushüppes. Nende kahe naise kiituseks saab öelda sedagi, et võistleldi võrdselt naistearvestuse põhiklassiga, mõnedel aladel näidati paremaidki tulemusi.
Riina Rinne saavutas parima tulemuse ka 7-võistluse üldarvestuses (4100 punkti), pälvides sellega maakonna 2017.a. kergejõustiku meistrivõistluste parima naiskergejõustiklase tiitli.

Meeste vanuseklassis näitas häid ja väga häid tulemusi värskalane Kevin Hallop (I koht 60m jooksus, kaugushüppes, kõrgushüppes, 1000m jooksus). Kaks esikohta läks Räpinasse - Märt Hüdsi oli parim kettaheites, Silver Varusk kuulitõukes. Lahedat esindav Cristofer Jostov pälvis võidu odaviskes.
Meesvetaranide arvestuses saavutas Rannu Listmann kolm esikohta – 60m jooksus, kaugushüppes, kõrgushüppes. Kolm alavõitu noppis Aigar Konsap, kettaheites, osaviskes ja 1000m jooksus.  Kuulitõukes oli parim Üllar Tintso Lahedalt. Südikalt lõi kaasa kergejõustikuveteran Elmo Oidermaa Vastse-Kuustest. Osaledes kuuel alal, tuli ta esikolmikusse kahel.

Maakonna 2017.aasta kergejõustiku meistrivõistluste parima meeskergejõustiklase tiitli pälvis Kevin Hallop, kes seitsme ala kokkuvõttes saavutas üldarvestuses meeste võistlusklassis parima punktisumma 6431.

Laheda Spordiklubi seitsmevõistluse arvestuses võitis meestest Cristofer Jostov 5306 punktiga, järgnesid Raul Kübard 4865 ja Allar Pere 4815 punktiga. Naiste arvestuses võitis Katrin Piirimaa 3674 punktiga, vaid viiepunktiline edu andis II koha Diana Männistele Gerli Männiste ees, punkte vastavalt 2984 ja 2979.

Üllar Tinsto poolt välja pandud eriauhinna parima punktisumma eest üksikalal pälvis naistest Katrin Piirimaa ja meestest Kevin Hallop.

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2017 võistkondlik paremus selgus nelja võistleja 7-võistluse punktisumma liitmise tulemusena olenemata  vanuseklassist. Parima tulemuse, 20255 punkti kogus Räpina Spordiklubi esindus, järgnesid Laheda Spordiklubi 19436, Põlva Jalgpalliklubi Lootos 17465 punktiga. Järgnevate esinduste osalejate arv neljani ei küündinud, mis kinnitab, kuivõrd oluline on iga inimese panus, eriti võistkondlikus ettevõtmises  ja elus üldse. Järgnesid Värska (2 esindajat) 12432, Põlva vald (3 esindajat) 8510  ja Vastse-Kuuste SK Känguru (1 esindaja) 2984 punktiga.

Korraldajad usuvad, et päev läks korda. Staadionilt lahkuti rõõmsalt ja rahulolevatena. Laheda Spordiklubi VII mitmevõistlus saab kindlasti toimuma, eeldatavasti 25.august 2018.
Koos Põlvamaa kergejõustiku meistrivõistlustega – loodame!

Fotol (autor Davis Kostõgov): kaugushüppes on järjekordse katse lõpetanud Cristofer Jostov.