« Tagasi

Kutse noortele kunstnikele osavõtuks Eesti rahvaraamatukogude EV100 näituseprojektist

Raamatukogud pakuvad 2018. aastal meie riigi 100. sünnipäeva kingituseks noortele kunstnikele (14-26aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. Projekti "Kunst raamatukokku" algatas Tallinna Keskraamatukogu. Põlva Keskraamatukogu koos maakonna teiste rahvaraamatukogudega ühineb selle kingitusega.

Tingimused

  • Näituste korraldamine on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta.
  • Raamatukogud annavad näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitavad vajadusel näituste ülespanemisel, näituse avamisürituse tegemisel jne.
  • Ootame nii ühis- kui ka personaalseid näitusi, nii traditsioonilisi näitusi kui ka uusi vorme (häppening jm). Kunstnike töödeks võivad olla näiteks koomiksid, raamatuillustratsioonid, moekollektsioon, fotod, joonistused, puu- ja metallitööd, nahkehistöö jne. Täpseid tingimusi töödele ei seata, kuid töid, mis võivad kedagi solvata või lähevad vastuollu meie ühiste väärtustega, ei eksponeerita.
  • Igal kunstnikul on võimalik oma töid raamatukogus eksponeerida üldjuhul üks kuu.
  • Kandideerimiseks esitab iga kunstnik või kunstnike grupp avalduse sellele raamatukogule, kus soovib näitusega esineda.

Põlva Keskraamatukogu kodulehelt leiate ülevaate projektis osalevate raamatukogude näitusetingimustest ja avalduse blanketi  näitus(t)e korraldamiseks.  Samas on ka raamatukogude kontaktandmed. Kindlasti on võimalik korraldada ka rändnäitusi.

Avaldusi ootame 30. septembriks raamatukogudesse, kus te näituse korraldada soovite.


Lisainfo:
Külli Ots
pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 501 9093
E-post: kylli@raamat.polva.ee