« Tagasi

Keskpäeval algab II Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival

Täna, 14. juuli keskpäeval stardib Eesti Maanteemuuseumis Postiteel teine Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival "Maa perrä ilm".

Kui mullu toimunud festival tõi kokku ligi 800 eelarvajat ja arvajat, kes said võimaluse kaasa mõelda kolmel teema-alal ja üheksas paneelis, siis tänavu on teema-alasid neli ning paneele kaksteist. Lisaks on esmakordselt loodud päris eraldi arutluslava lastele.

"Oleme tellinud tänaseks hea ilma," sõnas ettevõtmise peakorraldaja Ott Rätsep. "Et aga Eestimaa ilm on ettearvamatu, siis oleme mõelnud kõigile osalejatele ja püüame nad vajadusel mahutada katuse alla, et ühelegi arvamusele vett peale ei tõmmataks. Kui peakski sabin vihma tulema, on selle asja hea külg ju see, et sääski ei ole," ei lase korraldajad end ühelgi juhul heidutada.

II Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali paneelide teemad sõeluti välja jaanuaris toimunud ideekorjest. Rohkem kui 40 ettepaneku põhjal otsustades läheb kagunurga inimestele praegu enim korda nii kohaliku transpordi kui haldusreformi, nii maakultuuri kui ka sõna otseses mõttes maapiirkonnas ellujäämisega seonduv. Osa vestlusi on seto- või võrokeelsed.

Koos teemakäsitlustega on korraldajate soov edendada head arutelu tava, mille käigus austatakse aega ja vestluspartnereid, ollakse arutelus hinnanguvabad, keskendutakse lahendustele, ja olulisim - õpitakse kuulama.

Lisaks arutelude teema-aladele on festivali toimumispaigas koha sisse võtnud kohalikul traditsioonil ja toorainel põhinevaid vahepalasid pakkuvad pop-up kohvikud. Terve päeva jooksul saavad huvilised iseseisvalt teha tutvust ka Postitee huviväärsustega, võttes abivahendiks "Postitii tsõõri" kaherattalised, ning mitmete vahvate kohalike ettevõtmistega, mille tunneb ära trassil paikneva sinise a-tähe järgi.

Osalemine Kagu-Eesti II [eel]arvamusfestivalil on tasuta, kuid kaasa tuleks võtta oma [eel]arvamused ja terased küsimused. Isikliku kohvi/teetassi kaasahaaramisega aidatakse vähendada ühekordsete nõude kasutamise vajadust.

Täiendav info Facebooki lehel ja Arvamusfestivali kodulehel.

II Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivalile on näo andnud Priit Pärna 1980-nendatel aastatel loodud Ants. [Eel]arvamuspeo toimumist aitavad mitmekümnel vabatahtlikul ellu viia ning toetavad Eesti Maanteemuuseum ja Maanteeamet, MTÜ Postitee, Paide Arvamusfestival, Europe Directi Põlva- ja Võrumaa teabekeskused, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Punane Rist, Võru Instituut, Põlva ja Võru maavalitsused ning MTÜ Võru Folkloorifestival.
 

Lisainfo:
Ott Rätsep
Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali eestvedaja
Tel: 5648 4440
E-post: kagueesti@arvamusfestival.ee