« Tagasi

Põlvamaa noored said kokku suvekoolis

5.-6. juulil said Põlvamaa noored kokku Valgjärvel noortekeskuste suvekoolis. Sel aastal olid korraldajateks Kõlleste ja Valgjärve noored. Suvekoolis osales 120 noort kaheteistkümnest Põlvamaa noortekeskusest. Esindatud olid Kõlleste, Valgjärve, Kanepi, Laheda, Põlva, Ahja, Mooste, Veriora, Orava, Räpina, Värska ja Mikitamäe noored. Külalistena olid suvekoolis Narva noored.

Üritus algas tervituskõnedega, Valgjärve Valla Avatud Noortekeskuse juhataja Anu Luiga andis ülevaate kahe päeva tegevustest. Noori olid tervitama tulnud korraldajate valdade vallavanemad. Valgjärve vallavanem Kaido Kõiv ja Kõlleste vallavanem Andrus Seeme kiitsid noori koostöö eest ning soovisid noortele tegusaid ja lõbusaid suvepäevi.

Suvekooli alustati olümpiamängudega, mille käigus said noored ennast proovile panna erinevatel aladel. Katsetati osavust ja tasakaalu padjasõjaga plangul, tehti rallit aiakäruga, odaviset joogikõrtega ja kettaheidet kübaraga. Põnevaks osutus sumokostüümides maadlus. Järgnes viikingite mäng, kus võistkonnad pidid kaitsma oma kindlust ja kätte saama vaenlase lipu.

Pärast energiaampsu algasid õpitoad – beatbox, discgolf ja tähelepanumängud. Beatboxi õpituba juhendas Fred Rõigas, kes pani noored suuga muusikat tegema. Samal ajal said noored lennutada kettaid Valgjärve discgolfi pargis ning mängida tähelepanumänge. Õhtune kava algas beatboxi õpitubades õpitu ühisesitusega. Esitati kolm laulu, noortele see meeldis. Jätkus karaoke- ja videodiskoõhtu. Kell kümme, kui hakkas juba pimedaks minema, oli aeg maha pidada laserlahing. See oli noortele eriti põnev ning laserrelvadega mängiti kuni kella poole kaheni. Kuna öö kiskus päris jahedaks istusime õhtu lõppedes ümber lõkke. Öö veetsime telkides. Öörahu valvasid Kaitseliidu turvamehed.

Teise päeva hommik algas võimlemisega. Pärast hommikusööki suundusid noored erinevatesse tegevustubadesse. Tegevusi jagus igale maitsele. Noortel oli võimalus osa saada jumpingu treeningust, keraamika töötoas sai endale uhke kausi valmistada, julgemad käisid sky-jumpi batuutidel hüppamas, osavamad proovisid rodeo härjal püsida. Oma võimeid pandi proovile mobiilses põgenemistoas Exitmobiil, kus pidi aja peale vabanema käeraudadest, otsides vihjeid ja kasutades oma mõistust. Eesti Noorsootöö Keskuse ja OÜ Merkuur koostöös valminud moodsa tehnika ja tarvilike tööriistadega varustatud ning ringi liikuvas laboris tutvustati noortele puidutööstuse ametit. Noored said töötoas valmistada endale seinakella.

Peale lõunasööki autasustati olümpiamängude võitjaid ja peeti meeles kõiki noortekeskusi, kinkides neile ühisfoto koos suvekooli logoga, mille noored ise kujundasid. Ja oligi aeg kojusõiduks.

Suvekooli korraldamist toetasid Eesti Noorsootöö Keskus, Kõlleste Vallavalitsus, Valgjärve Vallavalitsus ja Gunnar Paalman. 
 

Foto: R. Antsov
Artikkel: Kerli Koor, Kõlleste valla kultuuri- ja noorsootöötaja