« Tagasi

22. juunil tähistati Mikitamäe valla 25. juubelit

Vallamajas toimunud kontserdil astus üles valla leelokoor Helmine, kes on tegutsenud kolm aastat rohkem kui praegu 25-aastaseks saanud Mikitamäe vald. Samuti andsid oma panuse eeskavasse Mikitamäe kooli endised ja praegused õpilased. Üllatusesinejaks oli flamenkotantsija Kalli Pikas, kes oma tiheda esinemisgraafiku kõrvalt teatris Vanemuine leidis võimaluse pakkuda silmailu ka koduvalla inimestele.

Tänusõnad vallaelanikele laususid vallavanem Aare Poolak ning volikogu esimees Feliks Raudkett.

Maavanema tänukirja tänuväärse ja pühendunud töö eest Mikitamäe valla kujundamisel ning seoses valla 25. aastapäevaga said: Elli Lepasild, Õie Saarestik, Kaja Rõžikov, Karin Sonts, Nikolai Škaperin, Siim Alver ja Margus Alver.

Aastatel 1993-2004 vallavanema ametit pidanud Inara Luigas andis hõbedase medali praegusele vallavanemale Aare Poolakule valla hoidmise ja juhtimise eest, tunnustas tiheda koostöö ja suure panuse eest valla arengusse Eevi Püssat ning valla elu raamatutesse kirja pannud Vello Jüriööd.

Kõigil kohalviibijail oli võimalus kingitusena kaasa võtta Setomaa Hardusseltsi äsjaavaldatud II osa Mikitamäe valla tegemisi kirjeldavatest artiklitest koostatud kogumik pealkirjaga "Ei ma salga olla´ seto". Seekordses kogumikus on rõhk inimestel, nende individuaalsusel ja isiklikel mälestustel. Esimene osa „Kuni su küla veel elab..." ilmus 2016. aastal. Kogumikud on koostanud meie inimene Vello Jüriöö.

Pidu jätkus õhtusel jaanipeol kus esinesid valla tantsurühmad Hõbehall ja Poloda Piigad ning tantsuks mängisid ansambel Aare Mikitamäelt ja Wismari Poisid. Kõigile jagati sünnipäevatorti ning paljude meeli köitis keskööl toimunud võimas ilutulestik. Vanas kultuurimajas oli avatud „Vana valgõ kohvitarõ", kus ringi liikudes nii mõnelgi peokülastajal meenusid toredad seigad nooruspõlvest.
 

Allikas: Mikitamäe Vallavalitsus