« Tagasi

Koolinoored rajasid Krootusele 100 tamme pargi

Krootuse Põhikooli õpilased võtsid osa Eesti 100 tamme projektist ning külvasid 2013. aasta sügisel kooli aeda 100 tammetõru. Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on pargid, alleed või tammesalud, kus igaühes kasvab sada tamme. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused. Tänu tammede pikale elueale kanduvad meie lood ja unistused läbi aegade järeltulevate põlvedeni. Tamm on tugevuse ja kestvuse sümbol, mis sobib hästi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vääristamiseks.

Kuna aga kooli aed kipub tammede jaoks kitsaks jääma, istutas Krootuse koolipere koostöös Kõlleste Vallavalitsusega tammed ümber Krootuse Orupedastiku virgestusalale. „Paigutasime noored tammed perve peale moodustades numbri 100, see on Kõlleste valla inimeste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks," sõnas vallavanem Andrus Seeme. Krootuse Põhikooli õpilaste jaoks oli viimane koolipäev huvitav. Noored olid ametis numbrite moodustamisega, et saaks ikka ümmargused nullid. Mõne noore jaoks oli see esmakordne puu istutamine, õpetajate juhendamisel said tammed mulda ja kastetud. Hiljem tundsid kõik uhkust oma istutatud taime üle.

Tammed said istutatud Krootuse Orupedastiku virgestusalale, discgolfiraja kõrvale, järvede lähedusse looduskaunisse kohta. Perve peale asetatuna joonistub välja number 100. Tammiku hilisemat hooldust teostab kohaliku omavalitsus.


Artikkel: Kerli Koor, Kõlleste Vallavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist