« Tagasi

Vanal Postiteel toimub taas Kõivualutse laadapäev

Kutsume Kõivualutse laadapäevale, mis toimub 10. juunil algusega kell 9.00 ajaloolise ja käänulise Postitee äärsel neljarealisel kasealleel. 

Neljandat korda toimuva Kõivualutse päeva traditsiooniline avalöök kostub ligi meetrise läbimõõduga suurelt Päikesegongilt, mille kõla hajutavat taevast vihmapilved. Kaskede all ja Postiteel tantsivad naised nii, et mööduvad autod peatuvad ja juhid pistavad pea akendest välja.

Kõige kõvemat pillilugu on loota Väägvere Pasunakoorilt. Omakandi lõõtsapoiss Mart Kirotar teeb mehetegusid oma pilliga ja saadab Põlvamaa tantsijaid grupist Tantsurõõm. Bussitäis taidlejaid tuleb meile külla Rannu vallast. Kuuleb jälle pillilugu ning näeb tantsulusti. Tartust saabuvad naisrühmad Hermes ja Regio. Memmed Krootuselt esinevad estraadietendusega "Akt" ja tantsukavaga "Ise tehtud, hästi tehtud". Kandlemängu kuuleb noortelt Põlva Koolist.

Toimub ka suur laadaloos müüjate ning sponsorite panusest, kus ükski pilet ei jää võiduta.

Oma kaupa ja põnevaid oskusi pakkuma on registreerunud rohkem kui sada müüjat ja esindatud on kõik laatadele omased kaubagrupid, aga leidub ka üht-teist sellist, mida selliselt laadapäevalt ei oskaks oodata.

Jaanieelsele kauplemisele kohaselt on võimalik saada taimi ilu- ja tarbeaeda. Paljud vanakraamikaupmehed on leidnud, et on väga kohane linnulaulu ja kasekohina saatel oma kaupa vahetada.

Päeva märksõnadeks on kased ja rohelus. Kohapeal saab külastaja enesele oma kätega laupäevaseks saunaõhtuks sobiva kaseviha kaasa meisterdada.

Rahvalik laadapäev Võrumaa põhjaveerel kutsub kokku rahvast Tartu-, Põlva-, Võru- ja Valgamaalt ja siia mahub meid tuhandeid.

Info: www.ihamaru.eu / Aivar Täpsi tel 513 6470

Näoraamatus saab jagada, liituda ja sõpru kutsuda:
https://www.facebook.com/events/1071968529543779/