« Tagasi

Himmaste kandideerib Eestimaa aasta külaks

1. juunist algas Eesti Televisioonis Aasta Küla 2017 rahvalemmiku hääletus, ERR-i kodulehel on üleval ka Himmaste küla tutvustav teleklipp. Himmaste elanikud kutsuvad teid üles toetama ja nende poolt hääletama!

Põlva külje all asuv Himmaste küla on pea 380 aastat vana. Küla on tuntud Jakob Hurda sünnikodu ja kohalike allikate poolest. Himmaste südameks on raamatukogu-külakeskus koos selle ees paikneva külaplatsiga. Himmaste külas korda läinud ettevõtmiste rida on aukartust äratavalt pikk: perepäevad, noorte spordipäevad, võrkpalliplatsi rajamine, ühine aastavahetuse vastuvõtmine jpm. Küla jaanitulest saab osa kuni pool tuhat inimest.

2016. aastal pälvis MTÜ Himmaste Põlvamaa aasta kodanikuühenduse tiitli ja ka Põlvamaa aasta küla tiitli. MTÜ Liikumine Põlvamaa Kodukant juhi Ahti Bleive sõnul tõi tunnustuse viimastel aastatel aktiviseerunud kogukonna koostöö, küla heakord ja mitmed vaba aja veetmiseks rajatud objektid. Himmaste küla esindab Põlvamaad üleriigilisel aasta küla konkursil ja osaleb 2017. aastal Kodukandi korraldataval Maapäeval.

„Himmaste küla on viimastel aastatel silma paistnud külana, mille elukeskkond on väga hinnatud. Lisaks paranenud infrastruktuurile on külaselts teinud suurt tööd, et kaasata nii sündmustele kui ka talgutele rohkem era- ja kortermajade elanikke. Tooksin nende puhul esile, et kuigi kortermaja elanike kaasamist arvatakse Eestis kõige keerulisemaks, siis nemad on sellega suurepäraselt hakkama saanud," toetas Himmaste kandidatuuri Põlvamaa Arenduskeskuse vabaühenduste konsultant Kaisa Tammoja.

Himmaste külavanem Andres Vijar arvab, et Himmaste küla arengu taga on kogukonna eestvedajate järjekindel töö ning traditsioonide elustamine ja edasikandmine. „Oleme olnud aktiivsed, panustanud oma aega ja energiat ning nüüd hakkab see tagasi tooma. Himmaste on muutunud atraktiivseks ja heaks elamise kohaks."
 

Lisainfo:
Andres Vijar
Himmaste külavanem
Tel: 503 6856
E-post: andres.vijar@mail.ee