« Tagasi

Põlvamaa sai võimaluse osaleda 19.-20. mail toimunud Vidzeme ettevõtluspäevadel ja Valmiera messil

Valmiera mess toimub juba 20. korda ning oma kaupu ja teenuseid tutvustasid seal lisaks Läti ettevõtetele ka Eesti, Leedu, Vene, Valgevene ja Itaalia firmad. Iga-aastaselt on Valmiera messil osalenud üle 200 ettevõtte ja külastajaid on olnud üle 4000. Messil olid esindatud ka Vidzeme regiooni õppeasutused ja turismiorganisatsioonid ning 19. mail toimus Vidzeme ettevõtluspäevade raames Eesti ja Läti ettevõtjate kontaktüritus.

Põlvamaad oli tutvustamas ja uusi kontakte loomas hotell Pesa. Läti turu jaoks oli välja pandud peredele suunatud pakkumine, mis sisaldas ööbimist ja õhtusööki Pesa hotellis ning Cantervilla Lossi mängumaa külastust. Pakuti ka põlvamaiseid suupisteid - Mooste linajahuküpsiseid, Pesa ciabattat koos ürdivõiga ja trühvleid ning rabarberikooki. Mõlemal päeval oli kuum kaup ja lätlastele positiivne üllatus lätikeelsed Põlvamaad tutvustavad trükised. Võrumaalt osalesid Kubija hotell-loodusspaa ja Nõiariik, Valgamaalt ettevõte Loodusturism OÜ.

„Valmiera messil osalemine tasus end väga ära. Me ei tutvustanud ainult oma ettevõtet vaid Põlvamaad laiemalt. Lätlased tõdesid üllatunult, et 100 km kaugusel ootab selline põnev piirkond avastamist. Meiega suhelnud huvilised rääkisid, et Eestis on nad külastanud peamiselt Pärnut või Tartut, kuid kagunurk on seni trajektoorist kõrvale jäänud. Lisaks tekkis meil otsekontakte töökollektiivide ja ettevõtjatega, näiteks tunti huvi grupimenüüde vastu," vahendas muljeid Pesa hotelli juhataja Lily Lind. „2016. aastal oli Pesa hotellis välismaalastest külastajate osakaal 21%, esikohal on soomlased, 2. kohal venelased ja alles kolmandal lätlased. Nii juba kolmandat aastat. Kuid lätlased on nii lähedal, miks nad ei võiks olla esikohal?" lisas Lind.

Kahepäevase reisi kokkuvõttes tekkis Pesa hotelli juhataja sõnul tunne, et Läti turu suunal on turismisektoril vaja oluliselt rohkem tööd teha, kuna huvi on väga suur, Läti on meile lähemal kui ehk esialgu tundub ning tegemist oleks maksujõuliste klientidega.

Sama kinnitas Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu, kes tõi välja, et töö Läti suunal vaikselt käib – möödunud aastal valmis lätikeelne Põlvamaad tutvustav trükis, selle aasta veebruaris osales Põlvamaa Balttour messil esimest korda eraldi esindusega ning värskelt on ilmunud Läti ajaleht Dienase vaheleht, mis muu hulgas kutsub peresid osa saama Põlvamaa atraktsioonidest ja olulisematest sündmustest. „Lätlaste huvi suurenemine peegeldub ka statistikas. Näiteks 2014. aastal ööbis Põlvamaal umbes 1400 lätlast, kuid 2016. aastal juba 2800 lätlast. Seega, kahe aastaga on nende ööbimiste arv praktiliselt kahekordistunud. Lätlaste huvi on kasvav ja seda võimalust tuleb ära kasutada," täiendas Kristi Kahu.

Ettevõtjate kontaktürituse korraldamist rahastas Interreg Estlat programmi poolt kaasrahastatud projekt DELBI 2. Sündmusel osalemist korraldasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Tartu esindus ja Tartu Teaduspark koostöös Läti Kaubandus-Tööstuskoja Valmiera esinduse ning Eesti Kaubanduskojaga Lätis.


Lisainfo:
Lily Lind
Pesa hotelli juhataja
Tel: 5622 2885
E-post: lily@kagureis.ee