« Tagasi

Põlva Serviti võitis kolmanda järjestikuse Eesti meistritiitli

Serviti ajaloo 12. meistritiitel on see aasta eriti magus sest tiitlite arvestuses mööduti Kehrast ning seda just võõral väljakul. Eesti käsipallimaastik on viimastel aastatel tundnud kindlat Serviti ülemvõimu, sest tiitel sai pea kohale tõstetud kolmandat korda järjest. Kodune karikavõit ja tiitlivõit – Eestis Serviti käsipallimeeskonnale vastast ei leidu!

Eesti meeste käsipallimeistriks kolmandat aastat järjest tulnud Põlva Serviti alistas finaalseerias HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi mängudega 3:1. Seerias viimaseks jäänud kohtumise võitis Serviti võõrsil 26:18 (12:9). Serviti alustas võõrsil peetud kohtumist võimsalt. Tosina mänguminuti järel juhiti 6:0 ja Kehral õnnestus skoor avada alles 13. minutil, kui täpne oli Dmytro Yankovskyi. Poolajaks jõudis Kehra kolme värava kaugusele, kuid teist poolaega alustas Serviti 8:2 spurdiga ja sellega oli mäng tehtud.

"Tulime sisulisest sama fooni pealt, millega eelmise kohtumise lõpetasime. Karikavõit ja meistritiitel ning Balti liigas nelja parema hulka jõudmine tähendab, et hooajaga võib rahul olla," rääkis Serviti mängija Henri Hiiend.
"Kahes viimases mängus puudus meie meeskonnas mõtestatud tegevus," sõnas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi mängumees Marko Slastinovski. "Tundus, et Serviti oli seeriaks pisut paremini valmis. Hooaeg oli kokkuvõttes pigem pettumus."

Nüüd kokku tosin Eesti meistritiitlit võitnud Serviti edukaim väravakütt oli viis tabamust kirja saanud Anatoli Chezlov. Henri Sillaste lisas 4 ning Kristjan Muuga, Henri Hiiend ja Carl-Eric Uibo kõik 3 väravat. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi edukaimad olid Jaan Kauge 5 ning Kaspar Lees 4 tabamusega.

2017 Eesti meistrivõistlused mehed meistriliiga käsipallis lõppjärjestus:

1. Põlva Serviti
Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Andreas Rikken, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Ülljo Pihus, Martin Griitsuk, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Roman Aizatullov, Sergii Liubchenko, Denis Lõokene, Siivo Sokk, Anatolii Cheslov, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, treenerid Kalmer Musting, Rein Suvi, esindajad Andres Neeme, Kaupo Kolsar, füsioterapeudid Ly Kamja, Sten Siitam
2. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 3. Viljandi HC
4. Viimsi/Tööriistamarket
5. HC Tallas
6. Aruküla
7. SK Tapa

Meistriliiga resultatiivseim mängija on Kristo Voika Viljandi HC 218 väravaga, parim kodumängude korraldus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.