« Tagasi

Põlvamaa turismitegijate õppekäik viis Ida-Virumaale

9.-10. mai veetsid Põlvamaa turismisektori esindajad Ida-Virumaal. Õppereisi eesmärk oli tutvuda selle piirkonna turismi- ja kultuuriobjektidega, avardada silmaringi ja luua kontakte ning õppida, kuidas kohalikke olusid ja keskkonda oma tegevustes heas mõttes ära kasutada. 

9. mail oli õppepäeva teemaks pruuni kulla maa. Kohtla-Nõmmel läbiti nn kaevurite täiskursus, mis sisaldas ekskursiooni all-maa kaevandustesse Eesti Kaevandusmuuseumis ja tõelist adrenaliinilaksu pakkunud karjäärisafarit. Pärast lõunat jätkati rahulikumal lainel ja külastati Kiviõli I Keskkooli, mis paistab silma nii modernse õpikeskkonna kui avatud ja aktiivse kogukonna suhtlusega. Päeva lõpetasid külastused Kiviõli Seikluskeskusesse ja Maidla mõisasse.

Teise õppepäeva teemaks olid piiriäärsed elamused. Alustati ringkäiguga Toila Spas, kus müügiosakonna juhataja Anneli Põdra tutvustas maja ja selgitas, et lisaks majutusele ning ravi- ja iluprotseduuridele pakuvad nad mitmeid teisi lisateenuseid (nt minigolf, kämping, kirev kultuuriprogramm), mis aitavad head täituvust hoida ja kliendibaasi suurendada. Edasi viis teekond Narva, kus vaadati üle kaitsekindlused ning tutvuti Narva Kolledžiga. Järgnes bussiekskursioon Narva linnas, mille käigus külastati näiteks Eesti suurimat – Narva Aleksandri kirikut ning heideti pilk Kreenholmi tööstuspärandile. Õppekäigu viimane sihtpunkt oli Narva Hermanni linnus. Koduteel põigati läbi ka Avinurme Puiduaidast, mis aitab säilitada ja ajas edasi kanda sellele piirkonnale omast puidukäsitöö traditsiooni. Huvitav on Puiduaida perenaise Eveli Toomingu lähenemine tootearendusele, milles oluline roll on klientide (eri)soovidel ja arvustustel. 

„Osalejate tagasiside põhjal võib öelda, et see õppereis andis väga hea ettekujutuse tänapäevasest Ida-Virumaast; arendustööst, mis on seal tehtud ning selle piirkonna peamistest teemadest turismi valdkonnas, milleks on näiteks seiklusturism ja tööstuspärandi uue sisu loomine," võttis õppekäigu kokku Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Õppereisi Ida-Virumaale rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks". Õppereisi korraldas ja viis läbi Põlvamaa Arenduskeskus.
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee