« Tagasi

Põlvamaa noortekeskused said üle 10 500 euro projektirahastust

Põlvamaa noored saavad sel aastal osaleda mitmes huviringis ja sündmustel, mis teostuvad tänu Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursile.

Ühtekokku eraldati riigi toetus 11 projektile kogusummas 10 568 eurot. Rahastuse abiga viiakse tänavu Põlvamaal ellu mitmeid põnevaid noortele suunatud sündmusi ja ettevõtmisi, samuti soetatakse uusi vahendeid. Nt piljardi- ja hokilaud, droon ja palju muud.

Projektide hindamiskomisjonis osalenud ENTK peaeksperdi Merit Künnapuu sõnul oli Põlvamaal väga positiivne näha, et projektide ideede väljatöötamisel on arvestatud noorte soovide ja arvamustega.

"Taotlustes domineerisid vahendite soetamised (nt piljardilaud, hokilaud, kinect, droon) ning kõige edukamad olid need taotlused, kus vahendite soetamine oli seotud jätkutegevustega," lausus Künnapuu. "Heade näidetena võib välja tuua näiteks Laheda ANKi, kus korraldadatakse xboxi spordi- ja tantsumängude võistlusi ning mänguõhtuid. Tegevus toob kokku erinevas vanuses noori ning lisaks lõbusale ajaveetmisele soosib ka füüsilist aktiivsust."

Künnapuu märkis ära ka Ahja Vabaaja- ja Noortekeskuse ning nende digiviktoriinide õhtud noortele ja peredele. Tegemist ei ole kallite projektidega, kuid nende mõju ulatub paljudeni.

Maakonnale eraldatava toetussumma suurus sõltub seal elavate noorte arvust. Nii oli mõnes maakonnas, kus oli palju taotlejaid, iga euro peale tihe konkurents. Mõnes aga sai kõiki projekte toetada täies mahus.

Ühtekokku esitati avatud noortekeskuste projektikonkursile 222 projekti, mis on 15 võrra enam kui eelmisel aastal. Maakondlike hindamiskomisjonide ettepanekute alusel eraldatakse selle aasta konkursi raames toetust 178 projektile üle kogu Eesti kogumahus 236 197 eurot.

Põlvamaal avatud noortekeskuste projektikonkursist rahastuse saanud projektid:

Ahja Vabaaja- ja Noortekeskus; "Ahja noored - nutikate lahendustega nutikaks"; 1126 eurot

Kanepi valla MA Avatud Noortekeskus; "Õhuhokilaud Kanepi Noortekeskusele"; 672 eurot

Laheda Avatud Noortekeskus; "Mänguline liikumine toas televiisori ees"; 565,94 eurot

Mikitamäe ANK; "Uued tegevused Mikitamäe noortele"; 886,57 eurot

MTÜ Kõlleste Avatud Noortekeskus; "Põnevad kogemused läbi tegevuste"; 875 eurot

MTÜ Kõlleste Avatud Noortekeskus; "Põlvamaa noortekeskuste suvekool"; 2200 eurot

Orava Kultuurimaja/ANK; "Mäng on lahe"; 800 eurot

Põlva Avatud Noortekeskus; "Põlva noorte avatud keskkond"; 660 eurot

Räpina Avatud Noortekeskus; "Räpina ANKis toidukultuuri töötoad, motoks: Tühi kott ei seisa püsti!"; 859,37 eurot

SA Veriora Noortekas; "Liikumine noortekast õue"; 759,12 eurot

Värska Avatud Noortekeskus; "Mitmekesisem Värska ANK"; 1164 eurot


Lisainfo:
Agne Adler
Peaekspert
Eesti Noorsootöö Keskus
Tel: 735 0354 / 5688 3685
E-post: agne.adler@entk.ee
www.entk.ee