« Tagasi

Junior Achievement Eesti valis aasta ettevõtlusõpetajaks Kaia Tamme ning JA Eesti aastate õpetajaks Helena Kudre

25. sünnipäeva puhul tunnustas Junior Achievement Eesti oma parimaid õpetajaid ja mentoreid.

Aasta ettevõtlusõpetaja 2017 on Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli ettevõtlusõpetaja Kaia Tamm, kes on kogukonnas väga aktiivne ja tubli ettevõtlusõppe eestvedaja. Tänavu võitis tema juhendatud minfirma (7. klassi õpilased) Eesti parima minifirma tiitli ja üks tema 12-st õpilasfirmast pääses õpilasfirmade võistluse finaali.

Kaia Tamm pakub oma õpilastele erinevaid võimalusi ettevõtlusmaailmaga suhtlemisel, organiseerib ettevõtete külastusi, innustab õpilasi osalema ettevõtlusüritustel ja -võistlustel, leiab kontakte ning kasutab õpilasfirmade juhendamisel mentorite abi. Kaia on algatanud ka mitmeid noorte ettevõtlusüritusi Põlvamaal.

Aasta ettevõtlusõpetaja on esitanud kandidaadiks nii kooli õppejuht kui ka tema õpilased.

Tema õpilased on öelnud oma õpetaja kohta järgmist: "Meie õpetaja on sõbralik, abivalmis, alati toetav ning heaks eeskujuks meile oma töökusega. Meie õpetaja väärib aasta ettevõtlusõpetaja tiitlit, sest ta on meie silmis parim mentor, juht, õpetaja, abiline, autojuht jne".

Aasta ettevõtlusõpetaja lennutab Bulgaariasse puhkama NOVATOURS.

Kaia Tamme intervjuu Terevisioonis: https://goo.gl/eqOd8X

Elutööpreemia – JA aastate õpetaja tiitli – pälvis Helena Kudre Värska Gümnaasiumist, kes on Setomaa ettevõtlusõppe mõistus, hing ja süda. On juhendanud nii õpilas- kui ka minifirmasid ning kõigil neil on oma äratuntav nägu - tõelise seto nägu. Helena on kõik need aastad korraldanud majanduspäevi, ergutanud lapsi osalema laatadel ja võistlustel ning viinud õpilasi korduvalt välislaatadele. 


Allikas: ja.ee