« Tagasi

Serviti jäi Balti liigas neljandaks

Suur käsipallifestival, Balti liiga finaalturniir Põlvas algas laupäeval (08.04.2017), mil tehti algust poolfinaalidega.

Esimeses kohtumises läksid finaalkohta välja selgitama kodune Põlva Serviti ning Ukraina esindaja Zaporožje ZTR. Raske vastasseis algas Serviti jaoks väga tasavägiselt ning kuigi Serviti oli varakult pigem tagaajajarollis, ei lasknud kodumeeskond ukrainlasi esimesel poolajal käeulatusest välja. Põlva ei saanud käima enda kiirrünnakuid ning vastased realiseerisid  positsioonirünnakuid väga kindlalt. Poolaja lõpus näitas Serviti agressiivset kaitset, kui võeti kahte vastast personaalselt peale ning pärast esimest pooltundi oli Põlva kaotusseis minimaalne 13:14. Teist poolaega alustas Ukraina meeskond aga selgelt rohkem häälestatumalt, visates kiiresti 2 vastuseta väravat. Serviti oli sunnitud alustama teist poolaega varajase time-outiga ning kuigi kaitses saadi mõned pallid tänu Denis Lõokese tegutsemisele ka kätte, ei suudetud realiseerida enda rünnakuid. 40. minutiks oli vahe juba liiga suureks kärisenud ning sealt edasi läksid ukrainlased oma teed. Mängu lõppedes seisid tablool kaotusenumbrid 23:31, mis tähendas Serviti jaoks finaalist eemalejäämist.

Serviti resultatiivseimad olid kaks Henrit (Sillate 5, Hiiend 4 väravat). Kristjan Muuga, Anatoli Chezlov ning Roman Aizatullov lisasid 3, Hendrik Varul kui ka Raiko Rudissaar 2 ja Carl-Eric Uibo 1 värava.

Koduse kõrgetasemelise käsipalli Balti liiga finaalturniiri teist päeva alustasid Põlva Serviti ja SKA Minski meeskond, kes hakkasid omavahel välja selgitama Balti liiga kolmandat meeskonda. Valgevene klubi alustas kohtumist küll kiirete väravatega, kuid Serviti kogus ennast kiiresti ning hakkas pigem ise esimesel poolajal mängu dikteerima. 5-1 kaitseformatsioon õigustas ennast ning ka rünnak laabus Põlva meestel hästi. Poolajale mindi 15:11 eduseisul, kuid puhkepausil tehtud koosolek mõjus Minski meestele hästi ning teisel poolajal algas vaikselt Serviti langus. Hea esitus väravavaht Eston Varuski poolt hoidis Servitit küll mängus, kuid eksimused rünnakul ning vähemuses mängimine tõi kaasa endaga siiski poolajal teenitud vahe vähenemise. Viimased 10 minutit olid aga Serviti jaoks katastroofilised. 50. mänguminutil tegid külalised 6-1 spurdi ning Serviti edunumbrid 22:20 pöörati viimase kümne minutiga kaotusseisuks 23:26.

Peatreener Kalmer Musting kiitis meeskonna muljetavaldavat esimest poolaega, kuid tõdes, et lõpuks ei jätkunud meestel siiski jaksu, et mängida võiduka lõpuni.
Serviti resultatiivseim oli Roman Aizatullov 7 väravaga. Henri Sillaste lisas 5, Hendrik Varul ja Carl-Eric Uibo 4 ning Martin Grištsuk, Raiko Rudissaar kui ka Anatoli Chezlov 1 värava.

Balti liiga võitis Riihimäe Cocks, kes alistas finaalis Ukraina meeskonna Zaporožje ZTRi 20:18.
Balti liiga parimaks snaipriks jäi vigastuse tõttu finaalturniiri pingilt jälginud ZTR-i tagamängija Aleksei Gantšev 82 tabamusega, Teemu Tamminen jõudis talle kolme värava kaugusele. Parima Eesti klubide pallurina lõpetas Serviti vasakäär Henri Sillaste selles arvestuses 7. kohal 61 väravaga, üks tabamus eespool Viljandi HC Kristo Voikast.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi