« Tagasi

Euroopa filmikohvik: "Mees nimega Ove"

11. aprillil algusega kell 18 toimub Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse salongis Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse korraldatav tänavune kolmas ja viimane Euroopa filmikohvik, kus ekraanile tuleb Rootsi 2015. aasta üks vaadatumaid filme "Mees nimega Ove".

Hannes Holmi lavastatud film on mõnusa põhjamaise huumoriga vürtsitatud draama inimlikust soovist tunda end vajalikuna ning sellest, kui magus võib olla jagatud rõõm.

Ove on kuldsete kätega, siira südamega ja praktilise mõtlemisega mees. Majapidamises pole tööd, mida ta teha ei oskaks ning noorema generatsiooni meeste abitus ajab tal harja punaseks. Ent pärast oma naise ja elu armastuse surma ning seda, kui ta vallandatakse rongitehasest, kus ta terve elu tööd rügas, on Ovel üha raskem end tegudele sundida. Pensionärina veedab ta oma päevi kodusel kooperatiivil silma peal hoides ja sealse heaolu eest seistes. Säärane range kord tekitab talle igapäevaseid konflikte laiskade ja ülbete naabritega.

Elust tüdinud Ove pühendubki vanade võlgade sisse nõudmisele ja käib kalmistul lahkunud kallimale iga päev oma argielu ümber jutustamas. Kuni ühel päeval kolib naabermajja noor naine Parvaneh koos perega ning nad esimesel päeval kogemata Ove postkasti autoga ümber rammivad. Sellest saab alguse harukordne ja imeilus sõprus kahe erineva põlvkonna ja kultuuri esindaja vahel.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega ning kestab 1 h 56 min.

Pärast filmi on kõik vaatajad oodatud jääma vestlusõhtule, kus arutatakse filmiga seonduvatel teemadel. Sooja joogi ja suupistetega kostitab Kodukohvik Tillu. Euroopa filmiõhtud on kõigile tasuta. Üritust korraldavad Europe Direct Põlvamaa teabekeskus koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega.

Jälgi sündmust Facebookis!