« Tagasi

Meie Stuudio nädalavahetused on täis tantsu ja rõõmu

Vanemuise suurde teatrimajja kogunes möödunud nädalavahetusel pea 2000 Eesti tantsijat võistlemaks tantsufestivali Kuldne Karikas finaali pääsme nimel Tartu eelvoorus.

Kuldse Karika teine eelvoor toimus Tartus, kus võõrustati 31 tantsustuudiot. Laval võis näha nii suuri tantsulavastusi, mida ilmestasid uhked rekvisiidid, kui ka tantsurõõmust pakatavaid mudilasi. Kõrget tehnikat ja graatsilisi etteasteid pakkusid jazz- ja karaktertantsu kategooriad. Publiku küttis eriti kuumaks Igavesti Noorte kategooria, kus näitasid tantsuarmastust täiskasvanud hobitantsijad ja lapsevanemad. Kokku esitati kahe päeva ja nelja kontserdi jooksul 171 kava.

Neljaliikmelise žürii sõnul on juhendajad hakanud rohkem rõhku panema kogu esinemise üldpildile, alates lavale tulekust kuni pisidetailideni kostüümides. Tartu eelvooru eripäraks oli mudilaste kavade kõrge tase. "Suur aplaus juhendajatele, kes suutsid juba eelkooliealised niivõrd põnevaid kavu tantsima õpetada. Nende nägudest oli kohe näha, et lapsed naudivad laval olekut ning rõõm tuleb südamest," rääkis pikaaegne Kuldse Karika kohtunik Enn Meiesaar.

Rahvusvaheliste tantsuvõistluste organisaator ning Kuldse Karika väliskohtunik Mindaugas Lekauskas kiitis aga eestlaste positiivsust. "Kui välismaal on tänavatantsu kategooriates enamasti tõsised teemad, siis siin võistlusel oli näha, et tänavat saab tantsida ka helgemates toonides. Äärmiselt värskendav on selliseid kavu vaadata," tõdes Lekauskas.

Meie Stuudio tantsijad olid sündmusel esindatud kõikide rühmadega. Võisteldi mudilastest kuni igavesti noorteni nii showtantsus, karaktertantsus, tänavatantsus, jazztantsus kui loovtantsus. Iga kontserdi lõpus anti välja neli või viis eriauhinda. Meie Stuudiole kuulus neist kolm. Laste showtantsu kategoorias omistati tantsule "Sibulapoiste seiklused" huumori eripreemia, idee ja kostüümi eripreemia kuulus kõige väiksematele tantsijatele, mis kandis pealkirja "Rohujuure tasandil" ning Andre Lainele ja kogu Meie Stuudiole anti ka lisaks töömesilase eripreemia.

Hiljemalt 1. maiks antakse teada kavad, mis pääsevad finaali 20.-21. mail Tartu EMÜ Spordihoones. Järgmisel nädalavahetusel korraldab Meie Stuudio Põlvas Mesikäpa hallis VI vabariikliku tantsutüdrukute-võistluse ja ülejärgmisel osaletakse juba Koolitantsu finaalis Paides.


Foto (Taavi Nagel): 4.-6. klassi showtantsu kava "Leitud lehm"

Allikas: Meie Stuudio