« Tagasi

Üleriigilise vokaalansamblite konkursi Grand Prix 2017 võitja on taas Gram of Fun

Üleriigiline vokaalansamblite konkurss toimus 10.-11. märtsil Jõgeval Alo Mattiisenile pühendatud XXI muusikapäevade raames. Põlva ja Räpina muusikakoolide neidude ansambel Gram of Fun saavutas kolmandat aastat järjest 48 ansambli hulgast Grand Prix' .

Võimalikust 10-st punktist saavutas Gram of Fun kogu konkursi kõrgeima punktisumma 9,7. Grand Prix' tõid Põlvamaale Kadi Kaldmäe, Marilill Suvi, Marike Peedosaar, Kristina Bianca Rantala ja Hedvig-Hanna Raud.

Samas, X-XII klasside vanuserühmas võistles ka Põlva Muusikakooli neidude ansambel Blue-S, kes saavutas väärika IV koha. Selles vanuserühmas osales 12 ansamblit. Ansamblis laulavad Johanna Laanoja, Andrea Kuzilov, Sireli Pruus, Laura-Liis Kütt, Merit Rammul, Kristin Pintson ja Brigita Joosing. Siinkohal tuleb märkida neidude kõrget saavutust, sest võistelda tuli gümnaasiumi astmes, vaatamata sellele, et seitsmest tüdrukust neli õpivad põhikooli astmes. Nii nägi ette konkursi juhend. Mõlemat ansamblit iseloomustab lauljate endi tohutu töötahe, olles valmis pikkadeks proovideks nädalavahetustel kui ka hilistel õhtutundidel.

Osa võisid võtta kõik koolinoorte ansamblid olenemata tegutsemise kohast. Võisteldi viies vanusegrupis: IV-V; VI-VII; VIII-IX ja X-XII klass ning noored kuni 26. eluaastani. Esitada tuli kaks laulu, nendest üks a cappella.  Mikrofonide kasutamine ei olnud lubatud ja nii oli päris raske end kuuldavaks laulda.

Eriliselt tuleb esile tuua Riivo Jõgi kõikide laulude seadeid, lähtudes igast üksikust lauljast. Need olid huvitava ja keerulise harmooniaga, tõelised pähklid igale lauljale. See ei jäänud ka žüriil (Laine Randjärv, Kadri Voorand, Lauri Breede, Peeter Perens, Hirvo Surva, Pärt Uusberg ja Raul Talmar) märkamata ja nii omistati Riivo Jõgile Parima seadja eripreemia. Mõlemate ansamblite juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi pälvisid žüriilt Eduka koostöö eripreemia.


Allikas: Põlva Muusikakool