« Tagasi

Krasnojarskis lõppesid suusaorienteerumise tiitlivõistlused

Pühapäeval lõppesid Venemaal Krasnokjarskis suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused. Medaliheitlusesse eestlased ei sekkunud, kuid tublit sõitu tegid kõik osalenud.

Individuaalsprindis 20.koha saavutanud Mattis Jaama, Eesti koondise liider tõdes, et ta ei ole MMiks piisavalt heasse sõiduvormi tõusnud ning kaotust kogunes palju. Tehnilise poolega jäi ta aga enam-vähem rahule, kuigi mõni teevaliku viga tuli sisse, siis suurematest apsudest suutis ta hoiduda. Teiste Eesti meeste tulemused: 36. Even Toomas +3.32 38. Margus Hallik + 3.37 40. Ilmar Udam + 3.48.
Eestlannade tulemused: 14. Daisy Kudre +2.04, 20. Doris Kudre +2.48, 27. Epp Paalberg +6.18. Kokku oli võistlemas 55 meest ja 32 naist.

Tehniliselt ja füüsiliselt nõudlikul lühirajal oli Eesti naistest parim Daisy Kudre 15. kohaga.  Doris Kudre pidi leppima 24. (+9.04) ja MMi debütant 19-aastane Epp Paalberg 26. kohaga (+17.14).
Meeste lühirajal oli taas eestlaste parim Mattis Jaama (15. koht, +4.58), kuid ainult kaks kohta temast tahapoole jäi tubli sõidu teinud Even Toomas (17.koht, +5.25). Vanameister 39-aastane Margus Hallik, kelle jaoks on need 21. orienteerumise MM-võistlused, sai 28. koha (+8.54). Ilmar Udam sarnaselt mitme teise võistlejaga täna tulemust kirja ei saanud.

Suusaorienteerumise maailmameistrivõistluste viimase individuaaldistantsina sõideti ühisstardist pikk rada. Mehed võtsid mõõtu 24,3 km ja naised 17,2 km pikkusel ränkraskel mägisel rajal, kus kitsad pikad tõusud ja kiired jäised laskumised nõudsid äärmiselt suurt keskendumist ja jõudu.

Eesti naised tegid oma tänavuse MM-i parimad sõidud, kui Daisy Kudre lõpetas 13. kohal (+21.29) ja Doris Kudre oli 16. (+26.05). Epp Paalberg sai 21. koha.
Daisy Kudre ütles pärast sõitu, et nii füüsiliselt kui vaimselt oli see tema jaoks üks raskemaid võistlusi. Rahulikus tempos alustanud Doris Kudre tõi võistlusjärgses kommentaaris samuti välja raja raskuse, ent ometi suutis ta viimasel ringil veidi kiirust lisada ja head teevalikud raja lõpuosas panid tema võistlusele positiivse punkti.

Meestest oli Mattis Jaama parima eestlasena 15. (+23.09), Margus Hallik sai 21. koha. Ilmar Udam ja Even Toomas tulemust kirja ei saanud.

Tiheda võistlusprogrammiga suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused lõppesid teatesõitudega. Nii meeste- kui naisteklassis hoidsid mõlemad Venemaa võistkonnad alates esimestest vahetustest liidripositsiooni ning finišeerusid kodupubliku ovatsioonide saatel. Eesti meeskond sai 14 võistkonna konkurentsis tubli 6. koha ja ühtlaselt sõitnud naiskond viie rajale läinud riigi esinduse seas 4. koha. Naiste teatesõidust jäi kõrvale üks favoriitidest, valitsev maailmameister Rootsi naiskond, kuna nende liider Tove Alexandersson haigestus.

Väljavõte tulemustest: Mehed 1. Venemaa (Andrey Grigoriev, Kirill Veselov, Andrey Lamov) 1:29:13 (+ 00:00) 2. Rootsi (Martin Hammarberg, Ulrik Nordberg, Erik Rost) 1:30:25 (+ 01:12) 3. Soome (Tero Linnainmaa, Jyri Uusitalo, Ville Petteri Saarela) 1:32:21 (+ 03:08) 4. Norra (Bjornar Kvale, Oeyvind Watterdal, Lars Moholdt) 1:33:17 (+ 04:04) 5. Tšehhi (Radek Laciga, Petr Horvat, Jakub Skoda) 1:36:49 (+ 07:36) 6. Eesti (Margus Hallik, Even Toomas, Mattis Jaama) 1:44:39 (+ 15:26)
Naised 1. Venemaa (Alena Trapeznikova, Polina Frolova, Mariya Kechkina) 1:23:47 (+ 00:00) 2. Soome (Mirka Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskela) 1:27:09 (+ 03:22) 3. Tšehhi (Petra Hancova, Kristyna Kolinova, Hana Hancikova) 1:33:07 (+ 09:20) 4. Eesti (Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre) 1:36:14 (+ 12:27).

Fotol Daisy Kudre. Autor: wsoc2017.ru

Järgmisel aastal toimuvad Eestis suusaorienteerumise üliõpilaste maailmameistrivõistlused.

Allikas: Eesti Orienteerumisliit