« Tagasi

Suusaorienteerujatel startiderohke nädalavahetus Soomes

Soomes Imatral jätkusid nädalavahetusel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused, kus täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustega samaaegselt toimuvad ka juunioride maailmameistrivõistlused ja noorte Euroopa meistrivõistlused.

Laupäeval võisteldi lühiraja distantsidel. Värskalanna Doris Kudre suutis juunioride maailma meistrivõistluste arvestuses lühirajal (9 km) välja sõita väga hea 6. koha (+1.33), jäädes medalist ilma vaid 30 sekundiga. Doris jäi oma sõiduga rahule. Treenerist isa Raul Kudre sõnul oli lühiraja esikuuik selgelt teistest parem. Epp Paalberg (Rakvere) oli 20. (+8.20) ja Kaisa Rooba (Rakvere) 23. (+10.31).

Noormeeste seas eestlastel nii säravat tulemust täna välja sõita ei õnnestunud ja Georg Caius Kutsar (OK Ilves) oli parimana 20. (+10.33), Kevin Hallop (Värska OK Peko) oli 31. (+13.42) ja Andres Rõõm (OK Ilves) 32. (+13.56).

Meeste 12,2 km pikkusel rajal oli eestlaste parim Even Toomas (Värska OK Peko), kes kaotas võitjale veidi üle 4 minuti ja oli 20.

Euroopa meistriks tuli venelane Kirill Veselov kaasmaalase Andrey Grigorievi ja soomlase Ville Petteri Saarela ees. Rimmo Rõõm (OK Ilves) oli 32. (+13.38) ja Andres Saal (Otepää) 38. (+15.31). Margus Hallik (LUS), Ilmar Udam (JOKA) ja Mattis Jaama (Värska OK Peko) tulemust kirja ei saanud.

Naiste 11 km pikkusel rajal oli taas teistest selgelt parem rootslanna Tove Alexandersson, kellele järgnes 4-liikmeline venelannade armee eesotsas Maria Kechkina ja Alena Trapeznikovaga. Evely Kaasiku (JOKA) oli parima eestlasena 26. (+11.27). Daisy Kudre (Värska OK Peko) tulemus tühistati. Tähelepanuväärne on, et naiste esimesed 19 kohta jaotasid omavahel Rootsi, Venemaa ja Soome sportlased. Palju tühistamisi nii meeste kui naiste seas oli tingitud keelatud järve ületamisest, mida polnud selgelt kaardile märgitud ja tekitas segadust.

Noorte Euroopa meistrivõistlustel mahtus laupäeval esikahekümne hulka vaid Sander Pritsik (Rakvere) 16. kohaga (+9.15), Ragnar Rooba (Rakvere) oli 25. (+13.31) ja Siim Turban (Rakvere)  35. (+25.22). Kaarel Vesilinnu (SRD) tulemus tühistati. Tüdrukute seas oli Mari Linnus (Värska OK Peko) 30. (+17.48).

Pühapäeval oli suusaorienteerumise tiitlivõistluste viimane päev, toimusid teatevõistlused.

Eestlaste kõrgeimaks kohaks jäi M17 klassi poiste 4. koht (+7.20) noorte Euroopa meistrivõistluste arvestuses. Võistkonnas sõitsid Sander Pritsik, Ragnar Rooba ja Kaarel Vesilind. Võit jäi selles klassis Soome, hõbedale tulid Vene ja pronksile Tšehhi poisid.

Hästi sõitsid ka meie naisjuuniorid, kes saavutasid kolme Skandinaaviamaa  ja Venemaa järel riikide arvestuses 5. koha (+13.30). Võistkonnas sõitsid Epp Paalberg, Kaisa Rooba ja Doris Kudre. Pjedestaalile jõudsid selles klassis: Soome, Venemaa ja Norra esindused. Meie neidude vahe kolmanda kohaga jäi alla 2 minuti.

Eesti meesjuuniorid said 10 riigi esinduse seas 7. koha (+12.55),  Eestit esindasid Andres Rõõm, Georg Caius Kutsar ja Kevin Hallop.

Täiskasvanute EMil võitis meeste seas tihedas lõpuheitluses Rootsi võistkond Venemaa ees vaid 15 sekundiga. Pronksmedal läks koduradadel sõitnud soomlastele, ent vahe kahe esimesega oli juba üle 2 minuti. Eesti esindusvõistkond tulemust kirja ei saanud, kuid teine võistkond koosseisus Margus Hallik, Andres Saal ja Rimmo Rõõm olid 12 lõpetanud riigi seas 10. (+24.23). Väga hea sõidu tegid lõunanaabrid lätlased, kes jõudsid 5. kohale.

Naiste teatevõistlusel oli rajal vaid 6 riigi esindused ja eestlased taas tulemust kirja ei saanud. Esikolmik oli täna teistest selgelt kiirem. Võitsid venelased ja neile järgnesid Soome ja Rootsi naiskonnad.

Suusaorienteerumise hooaja tippsündmusele, märtsi alguses Venemaal Krasnojarskis toimuvatele maailmameistrivõistlustele on Eestil plaanis välja panna ühe naiste- ja ühe meesteteatevõistkonna jagu sportlasi (3+3).