« Tagasi

Rahvusvahelise käsitöö ja kultuuri päeva lõpetab tasuta kontsert

Teisipäeval, 14. veebruaril Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses toimuv rahvusvaheline käsitöö ja kultuuri päev "Sõbralikult koos" kulmineerub kell 18 algava kontserdikavaga, kus astuvad üles nii Eesti, Läti kui Vene tantsu- ja laulukollektiivid.

Kontsertkava lavastajaks on Kristo Toots ning seda juhivad miimid Aita Vaher ja Marek Tammets. Teiste hulgas astuvad lavale Rugaji tantsukollektiiv ning folkloorigrupp Sabri Lätist, idanaabreid esindavad Pihkva vokaalansambel ZuravuZki ja tantsuansambel Verenitsa. Eesti poolelt astuvad üles Tõrva viiuldajate ansambel, neidude rahvatantsukollektiiv Piiripealsed, Antsla meesansambel ning Võru rahvatantsurühm Kannel koos Kandle Kapelliga. Põlvamaad esindavad Meie Stuudio tantsukool ning Põlva Muusikakooli ansambel Kuuekeelsed.

Kontserdile eelneb kell 13.30 algavad käsitöö ja kultuuri õpitoad ning laat. Kultuurikeskuses tegutseb ligi kümme töötuba, kus saab teiste hulgas õppida tegema kirivöölisi randmepaelu, seto pitsi, pakutrükki, lukuprossi, märkmikku, punuda säärepaelu ja valmistada käsitöönukke. Samuti saavad kõik huvilised soetada endale meelepäraseid esemeid! Laat on avatud kuni kella kaheksani õhtul.

Koostööpäeva korraldavad MTÜ Euregio Pskov-Livonia, Põlva Maavalitsus ja Rahvakultuuri Keskus ning seda toetavad Kultuurkapital, Europe Direct Põlvamaa teabekeskus, Eesti Rahvakultuuri Sihtkapital, Eesti Käsitöö Liit.


Allikas: Põlva Maavalitsus