« Tagasi

Veebruaris liigume “Vabariigi terviseks!”

Veebruaris toimub terviseradade kuu „Vabariigi terviseks!", mille raames kutsutakse kõiki terviseradadele liikuma.

Hetkel on Eestis üle saja terviseraja, kus saab suusatada, joosta, käia, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta, siin ei ole liikmemaksu ega hapnikupuudust ega  lahtiolekuaegasid  – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga. Siin ei ole oluline, kui kiiresti või aeglaselt liikuda, peamine on ennast hästi tunda ja ise õnnelik olla.

Terviseradade kuu vältel kutsutakse üles treenereid ja sportlasi tegema tervislikuma vabariigi nimel kingituseks ühe treeningu teistele terviserajal liikujatele.

Info treeningute toimumise aja ja koha kohta leiab jooksvalt Terviseradade kodulehel ja Facebookis.

Eesti Olümpiakomitee vahendab, et sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese sõnul on terviseradade kuu eesmärk kutsuda inimesi loodusesse värske õhu kätte liikuma sõltumata vanusest, liikumisviisist ja tempost. „Oma tervise ja hea enesetunde jaoks saab iga inimene ise väga palju ära teha. Selleks sobivadki kodulähedased terviserajad ideaalselt, " märkis Lõoke.

"Vabariigi terviseks!" kulmineerub 24. veebruaril, kui kõik on oodatud üle Eesti terviseradadele liikuma, et teha ühiselt mitu ringi ümber maakera. Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas internetis, kirja saab ennast panna Terviseradade kodulehel ja liituda väljakutsega Endomondos. Veebruarikuu jooksul tehakse terviseradel videointervjuusid radade külastajatega ning rajameistritega. Internetis saab vaadata ka näitleja Argo Aadli videoklippe enimlevinud põhjustega, mis takistavad paljudel trenni tegemist, kuid millele mõtlemine muudab need takistused naeruväärseks.

Terviseradadel nii sees kui ka väljas jagatakse "Rajavallutaja klubikaarte", mida võib nimetada ka aastaseks tasuta treeningpaketiks terviseradadel. Siis ei pea muretsema, et rahakotis või taskus pole ühegi spordiklubi liikmekaarti.

Kõik terviseradade kuust osavõtjad on lahkesti palutud lisama oma sotsiaalmeediapostitustele hashtagid #terviserajad ja #terveeestieest

Info terviseradade ja terviseradade kuu üritustega on üleval kodulehel www.terviserajad.ee ja Facebookis www.facebook.com/terviserajad.

Info uueneb jooksvalt, nii et neid lehti tasub külastada ikka ja jälle. Põlvamaal kuuluvad terviseradade võrgustikku Mammaste, Intsikurmu, Värska, Verhulitsa, Saverna ja Valgjärve oma võimalustega. Samas on viimase viie aasta jooksul maakonda rajatud rohkesti valgustatud kergliiklusteid, välijõusaale, pallimänguplatse jt rajatisi.

Terviseradade kuu "Vabariigi terviseks!" toimub Sihtasutuse Eesti Terviserajad, Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile koostöös.
Videosid kampaania avaüritusest saab näha Facebookis www.facebook.com/Olympiafann ja www.facebook.com/terviserajad

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub sel päeval reaalajaswww.terviserajad.ee kodulehel. Lemmikrajad leiab: www.terviserajad.ee

"Vabariigi terviseks!" toimub SA Eesti Terviserajad, Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös.

Üle 100 terviseraja ootavad liikuma, et teha üheskoos ringe ümber maakera.
Ikka tervislikuma vabariigi nimel!


Allikas: Eesti Olümpiakomitee