« Tagasi

Põlvamaa osaleb turismimessil Tourest

10.-12. veebruaril toimub Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses 26. rahvusvaheline turismimess Tourest. Põlvamaa on väljas uue messikujundusega ning ühisel pinnal tutvustavad oma teenuseid ja Põlvamaad kui sihtkohta Mooste mõis, Mooste Viinavabrik, Eesti Maanteemuuseum ja Piusa koobaste Külastuskeskus. Infot jagavad Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Turismiinfokeskus.

Seoses Tourest-il osalemisega stardib 8. veebruaril kell 12 Põlvamaa Turismi Facebooki lehel Põlvamaa Touresti mäng, milles osalejate vahel loositakse messi viimasel päeval välja auhinnad. Lisaks toimuvad põlvamaiste auhindadega loosimised kohapealsetele messi külastajatele.

Esmakordselt Tourestil kasutatav uus messikujundus annab terviklikumalt edasi Põlvamaa sõnumit rohelisemast elust. Selle elemendid on uued seinaplakatid, roll-up stendid, lauad, kohalike rahvariiete mustritest inspireeritud katetega toolid ning loodussõbralikust re-board materjalist riiulid. Uus messikujundus valmis Põlvamaa Arenduskeskuse ja reklaamiagentuur PILV koostöös.

Esimest korda on Tourestil esindatud ka Eesti Toidutee piirkonnad. Põlvamaalt on väljas Mooste Viinavabriku peakokk Raul Liebenau, kes pakub degusteerimiseks Põlvamaa toorainest valmistatud suupisteid ning Mahlaveski mahlajäätiste, mahlade ja õunakrõpsudega. Hotell Pesa paneb müüki oma valmistatud trühvlid ja linajahuküpsised. OÜ Linaagro tutvustab linasmuutit ning Üvasi talu pakub grillitud kitsejuustu.

Eesti Maanteemuuseum kutsub meisterdama helkureid, mis on väärt kingitus tulevasel sõbrapäeval oma lähedastele kinkimiseks. Külastajate kaasamiseks on muuseumil kaasas ka fotoboks, millega saab jäädvustada meeleoluka messipildi ja seda koheselt oma sõpradega sotsiaalmeedias jagada. Piusa koobaste Külastuskeskus plaanib pakkuda liiva-küpsiseid.

Piletite ja muu lisainfo leiad: http://tourest.eu/est/info-kulastajale/

Touresti mängude auhinnad panevad välja Põlvamaa ettevõtted, turismiatraktsioonid ja tähtsündmuste korraldajad: Mooste mõis ja folgikoda ja Mooste Viinavabrik, KristiinaTare kodumajutus, Kevvai Külalistemaja, hotell Pesa, Piusa koobaste Külastuskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Seto Folk, Seto Talumuuseum, kodukohvik Tillu, Mahlaveski, Wiera Küünlakoda, Taevaskoja Meejaam, Kõlleste Kommivabrik, Räpina Aianduskool, Räpina Keraamika, Hea kodu koht – Räpina, Põlvamaa Turismiinfokeskus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Põlvamaa osalemist Tourestil koordineerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Uue messikujunduse valmimist ja messil osalemist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee