« Tagasi

Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustelt

Eile, 7.veebruaril algasid Soomes Imatral suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused, kus avaalana toimunud sprindis jõudis Eesti koondislane, Värska OK Peko liige Mattis Jaama esikuuikusse, saades väga kõrge 5. koha.

Võitjale
Andrey Lamovile Venemaalt kaotas Jaama vaid 34 sekundit ja pronksist jäi teda lahutama 15 sekundit. Hõbe jäi korraldajamaale, selle võitis Jyri Uusitalo (+17sek) ja pronksi sai kaela võitja kaasmaalane Sergey Gorlanov (+19).

Mattis Jaama kommentaar oma sõidule: "Läksin täna 100% kindla peale sõitma, et vigu vältida. Plaan õnnestus suurepäraselt, kontrollisin olukorda täielikult. Pikematel etappidel vajutasin kõvasti ning võrgus võtsin hoo veidi maha. Jään oma sõiduga väga rahule, eesmärk sai täidetud!"

Kokku läks rajale 55 meest.

Naisteklassis jagas meie ainus naisvõistleja, samuti Värska OK Peko esindaja Daisy Kudre (aeg 16.49) venelanna Anastasia Kravtšenkoga 13. kohtaÜlivõimsalt, ligi minutilise eduga tuli võitjaks Rootsi orienteerumistalent Tove Alexandersson (aeg 14.37). Hõbemedal jäi siingi Soome, teiseks tuli Mirka Suutari (15.35), kellest ainult 3 sekundit aeglasem oli rootslanna Magdalena Olsson (15.38).
Jättes kõrvale esikoha, olid järgmised 5 tulemust sprindilikult tihedad: kuuendat kohta lahutas hõbedast 12 sekundit. Kokku oli rajal 32 naist 13 riigist, esikolmeteistkümne hulka mahtusid Rootsi, Soome, Venemaa ja Eesti esindajad.

Daisy Kudre kommentaar oma sõidule: "Olen sõiduga rahul. Sõitsin pigem kontrollivalt, et vigu vältida. Rada oli huvitav ja vaheldusrikas, konkurents väga tihe. Alustasin võistlusnädalat hea emotsiooniga."

13. Daisy Kudre EST 16:49 +2:12

Täna, 8.veebruaril on võistlustules nii juuniorid, noored (kuni 17a) kui täiskasvanud. Võistluspäev algab juunioride maailmameistrivõistlustei sprindiga kell 9.30; kell 10:30 stardivad sprindidistantsile noored Euroopa meistrivõistluste arvestuses ning kell 12:30 algab täiskasvanute sprinditeade.

Fotol (autor Raili Rooba) Mattis Jaama finišisirgel.

Allikas: Eesti Orienteerumisliit