« Tagasi

Riivo Jõgi pälvis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia

4. veebruaril anti XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite esimeses eelproovis üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiad, mille pälvisid dirigent Riivo Jõgi ja õpetaja Katrin Talmar. Aastapreemiaga tunnustati Riivo Jõgi aktiivset kontserttegevust ja pühendunud tööd laste- ja noorteorkestritega 2016. aastal. 

Riivo Jõgi on Põlva Muusikakooli keelpilliorkestri, Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri, Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestri ja XII noorte laulupeo "Mina jään" sümfooniaorkestrite liigi dirigent, kes on pühendunud täielikult oma erialale, mis on tunnustust leidnud ka väljaspool vabariiki. Viljandi Muusikakooli direktor Tonio Tamra iseloomustas Riivo Jõgi niimoodi: "Riivo on suure meeskonna juht, kes tegutseb nii protsessi atraktiivsuse kui lõpptulemuse kunstilise täiuslikkuse saavutamise nimel, luues sellise meeleolu, et muusikud tulevad hea meelega ka järgmisesse proovi. Esinemistel oskab ta noori motiveerida endast parima anda – ikka oma mõnusa huumorimeele, artistlikkuse ja sarmiga."

Neljandat korda väljaantava preemia nominentide hulgas olid veel dirigendid Kaspar Mänd, Jose Page ja Jüri Schleifman, pedagoog Tekla Tappo, Harjumaa Keelpilliorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ning Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri ansamblid.

Eelmised laureaadid on 2014. aastal Tonio Tamra, 2015. aastal Jüri-Ruut Kangur ja Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester (dirigent Martin Sildos) ning 2016. aastal Kaido Otsing.


Artikkel: Jane Jakobson

Foto: www.orkestrid.ee