« Tagasi

Põlvamaa oli Balttouril esmakordselt eraldi esindusega väljas

3.-5. veebruarini toimus Riias traditsiooniline turismimess Balttour, kus Põlvamaa oli esmakordselt Lõuna-Eesti ühispinnal oma esindusega väljas. Põlvamaa sõnumit jagasid ja meie häid pakkumisi edastasid Põlvamaa Arenduskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Piusa koobaste külastuskeskus ja Mooste mõis.

Spetsiaalselt Balttouri messi ja Läti sihtturu jaoks valmis aasta lõpus Põlvamaa Arenduskeskusel lätikeelne Põlvamaad tutvustav trükis. Lisaks messil osalemisele organiseeris Põlvamaa Arenduskeskus 4. veebruaril Põlvamaa turismisektoris tegutsevatele inimestele messi ühiskülastuse, et tutvuda naaberriigi pakkumistega ning saada värskeid ideid ja leida uusi kontakte.

„Turismiettevõtjad said Balttourilt uusi mõtteid nii enda jaoks kui ka teiste turismisektori inimestega tulevikuplaanide tegemiseks. Messi järgselt tõdeti, et edaspidi on mõistlik reklaamide ja trükiste kujundus teostada ühtses stiilis, kuna see aitaks tugevamalt esile tuua piirkonna omapära - Põlvamaa rohelisemat elu ja siinseid vaatamisväärsusi. Balttourilt saadi ka häid mõtteid, kuidas nädala pärast Tallinnas toimuval Tourest messil piirkonda paremini turundada," võttis ühise väljasõidu plussid kokku Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Hegri Narusk.

„Esmakordne Balttouril Põlvamaaga väljas olemine oli väga positiivne kogemus ja meil on hea meel, et saime anda oma panuse Lõuna-Eesti ühisesse värvikasse ja meeleolukasse pilti! Paljudele messi külastajatele on meie tuntumad sihtkohad juba tuttavad: korduvalt mainiti Piusa koopaid, Eesti Maanteemuuseumit, samuti ka Moostet, Värskat ja Setomaad. Loodan, et ka ülejäänud Lõuna-Eesti ja Põlvamaa boksi külastanud inimesed jõuavad peagi ka siiapoole," rõõmustas Balttouril osalemise üle Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Põlvamaa osalemist Balttouri messil toetas Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".


Foto: Põlvamaa Arenduskeskus
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee