« Tagasi

Orienteerumine - see on eluviis

Orienteerumisega võib tegeleda igas vanuses, igal aastaajal ning sellise koormusega nagu ise soovite. Eestimaal on tegeletud sportliku orienteerumisega alates 1926. aastast ehk 90 aastat. Alates 1959. aastast peetakse Eesti meistrivõistlusi. Pikemalt saab lugeda orienteerumisspordi ajaloost Eesti Orienteerumisliidu kodulehelt.

Põlvamaal Kuulmajärvel orienteerumisklubi Põlva Kobras eestvedamisel toimunud EV100 Eesti suusaorienteerumise lühi-  ja tavaraja meistrivõistlustel võidutsesid eeldatavad favoriidid, kes suutsid heal tehnilisel rajal oma paremuse realiseerida.

Lühirajal saavutas meeste seas kindla võidu äsjaste Euroopa meistrivõistluste 14-nes mees Mattis Jaama Värska OK Pekost, kes läbis 8,31 km ja 19 KP-ga raja ajaga 39.19 ja edestas järgnevaid üle viie minuti. Hõbemedali võitis mõne aasta tagune rattaorienteerumise maailmameister Tõnis Erm klubist TAOK ajaga 44.56. Pronksi võitis Kevin Hallop Värska OK Peko 45.02.
Naiste 6,04 km ja 19 KPga rajal läks samuti võit Setomaa klubisse Värska OK Peko. Võitjaks krooniti Euroopa meistrivõistluste lühiraja 16-nes naine Doris Kudre ajaga 36.00. Järgnesid Evely Kaasiku OK JOKA 38.33 ja Jonne Rooma RSK Jõhvikas 44.51.
Korraldava koduklubi parimad tulemused lühirajal kuuluvad teise koha saavutanutele – Martin Erik Maripuule (M16) ja Saima Värtonile (N55). Lisaks viis kolmanda koha medalit.

Mattis Jaama ei vääratanud ka tavarajal. 15,06km ja 30KP-ga raja läbis ta 1:17.09, ligi üheksa minutiga kaotas talle Pekole kaksivõidu toonud Kevin Hallop, kolmas oli lätlane Edgars Briconoks.
Naiste võistlusklassis oli tavarajal järjestus sama, mis eelmiselgi päeval  lühirajal. Doris Kudre edestas 11,2km ja 26KP-ga  raja läbimisel  Evely Kaasikut seekord ligi nelja minutiga, tulemused  vastavalt  1:04.28 ja 1:08.11. Kolmandaks end sõitnud Jonne Rooma tulemuseks
jäi 1:11.42.
Kobrase parima tulemuse eest kandis hoolt N55 vanuseklassi võiduga Saima Värton. Veel lisandus klubi Eesti meistrivõistluste medalikollektsiooni kolm hõbe- ja viis pronksmedalit.

Mõlemal võistluspäeval oli stardis üle 120 suusaorienteeruja.
Avafotol (klubi arhiivist) lühiraja N18 esikolmik, 3.koht Kairiin Märtson.

Allikas: Orienteerumisklubi Põlva Kobras