« Tagasi

34. Eesti omavalitsuste talimängud toimuvad Viljandis

3.-4. märtsil võõrustab Viljandi Eestimaa omavalitsuste talimängudel osalejaid. Kui varasemalt toimusid võistlused eraldi linnade ja valdade arvestuses, siis peale regionaalreformi otsustati kogu võistlus viia läbi ühes formaadis, aga paremus selgitatakse:
- parimad linnad;
- parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.


Põlvamaalt osaleb omavalitsuste talimängudel Põlva vald.
Talimängude programm on suur, võisteldakse  murdmaasuusatamises, mäesuusatamises (mäesuusk ja lumelaud), juhtide võistluses, meeste korvpallis, naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises.

Kõige raskem on kahepäevase võistluse raames selgitada pallimängude paremust, lihtsalt ruumist on puudus. Meeste korvpallis pääseb Viljandisse toimuvale finaalturniirile kokku 16 võistkonda. 4 kohta on tagatud vastavalt eelmise aasta tulemustele kahele paremale linna ja kahele paremale valla võistkonnale. 
Eelregistreerimise põhjal registreerus meeste turniirile 31 omavalitsust.   Kuna võistkondi registreerus rohkem kui vabu kohti, siis peeti 20.-21. jaanuaril üle Eesti erinevates kohtades eelturniire.  Meeskonnad jagati 6 alagruppi, kust edasi pääsesid 2 paremat.

Põlva vald loositi B-alagruppi. Mängud toimusid Jõhvis. Lisaks võõrustajatele olid samas grupis veel Saue vald, Viru-Nigula vald ja Järva valla teine võistkond. Turniiri tulemused näitasid, et Põlvale seekord suuremat vastupanu ei osutatud. Põlva võitis kõik 4 kohtumist kindla eduga: 47:36 Viru-Nigula, 51:31 Saue, 52:25 Jõhvi ja 57:24 Järva. Seega tagati koht 16 parema seas.

Võitjate võistkonda kuulusid (foto erakogust): Veljo Vares, Janar Heering, Allan Ehte, Ants Järv, Avo Alender, Helikar Haabma, Ander Asur, Erkki Mäeorg, Marten Järvik ja treeneriks Janek Liivamägi.

34. Eesti omavalitsuste talimängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Viljandi Vallavalitsuse, Viljandi Linnavalitsuse ja Viljandimaa Spordiliiduga.


Allikas: Eestimaa Spordiliit Jõud