Kesk 20, Põlva, 63308
registrikood 80190931
Põhikiri
Eelarve 2016 ja lisa 2: tulude/kulude jaotumine
Liikmemaksu määrad 2017
Tegevuskava 2017

Nimi Amet Telefon Mob E-post
Kaido Kõiv Liidu esimees 799 8471 5341 6116 kaido@valgjarve.ee
Georg Pelisaar Liidu esimehe asetäitja 799 9470 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee
Eve Neemsalu tegevdirektor   5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja koostöö koordinaator   5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

Kodanikuühiskonna Põlvamaa parimate tunnustamine

SA Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit kuulutavad välja avalikud konkursid kodanikuühiskonna 2017. aasta Põlvamaa parimate tegude ning tegijate leidmiseks.

Valgjärve vallas plaanitakse Saverna Põhikooli rekonstrueerimist

Valgjärve Vallavalitsus esitas septembrikuu lõpus Euroopa Regionaalarengu Fondi Koolivõrgu korrastamise meetme Põhikoolivõrgu korrastamise programmi II taotlusvooru ettepaneku Saverna Põhikooli kõrvalhoone rekonstrueerimiseks ja koolihoonete ühendamiseks.

Koostöö jätkusuutlikkusele panevad aluse osapoolte tahe ja tugevad sidemed

Sel kevadel külastasid Põlvamaa lasteaednikud Saksamaal Bad Segebergis sealseid lasteaedasid ja sõlmisid partnerlussuhteid. Toona lepiti kokku, et Segebergi maakonna lasteaednike vastu visiit toimub oktoobri esimesel nädalal.

Põlva maakond jätkab uutes haldusterritoriaalsetes piirides

15. oktoobril toimunud kohalike omavalitsuste volikogude valimiste valimistulemuste väljakuulutamise järgselt on Põlva maakonnas moodustunud senise 13 valla asemel kolm uut kohalikku omavalitsust. Põlva maakond tervikuna jätkab samuti uutes piirides.

Tunnustati laulu- ja tantsupeo osalisi

11. oktoobril peeti Räpina Aianduskoolis Põlvamaa laulu- ja tantsupeo „Olnust olevale“ ja XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ tänupidu, kus tunnustati osalenud kollektiive ja nende juhte.

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

Eestis on 1,2 miljonit aadressi. Haldusreformi tõttu muutub käesoleval aastal esialgse hinnangu kohaselt umbes 400 000 aadressi, neist ligi 200 000 on elukoha aadressid.

Päästeamet korraldab avatud uste päeva "Emad komandodesse"

Laupäeval 14. oktoobril kell 12.00 - 16.00 avavad Lõuna-Eesti päästekomandod uksed külalistele. Eriti on seekord komandodesse oodatud emad, kes on kodudes perede peamised kaitseinglid.

POL tunnustas pikaajalisi omavalitsusjuhte ja pidas Riigikogus viimase ühise koosoleku

Möödunud nädalal külastas Põlvamaa Omavalitsuste Liit rahvasaadik Madis Millingu kutsel Riigikogu ning pidas seal praeguse koosseisu viimase üldkoosoleku. Päevakorras olid peamiselt Põlva maakonna ja Omavalitsuste Liidu tulevikuga seotud teemad.

Noorsootöö valdkonna tunnustamine 2017

Käes on aeg märgata ja tunnustada enda ümber toimetavaid tublisid inimesi, organisatsioone ja olulisemaid algatusi noorsootöö valdkonnas.

Paljud viisataotlused on tagasi lükatud

Tulenevalt viimase kolme nädala meelemuutusest VF Tartu konsulaarametnike poolt, on paljud viisataotlused viisa sihipärast kasutamist tõendavate lisadokumentide nõudmise tõttu tagastatud. Löögi all on nii kultuurigrupid, omavalitsus- ja riigiametnikud, koolid, seltsid ning kogudused....

Avanes kandidaatide esitamine vabatahtlike tunnustamisele "Märka vabatahtlikku"

Hea inimene, kodanikuühendus, riigi- või omavalitsusasutus ja ettevõte! Kutsume teid kõiki hetkeks peatuma ja märkama meie ümber tublisid vabatahtlikke ja nende kaasajaid. Oma kandidaate saad esitada Vabatahtlike Värava (http://vabatahtlikud.ee/) kaudu 10. oktoobrini.

Põlvamaa Omavalitsuste Liit võttis osaliselt üle haridusvaldkonna ülesanded

Seoses riigireformiga kadus 1. septembrist Põlva Maavalitsusest haridusnõuniku ametikoht. Senised ülesanded jagati peamiselt Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM), SA Innove ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidu vahel.

Valgjärvel tutvustati Valgjärve vaatetorni eskiisprojekti

7. septembril toimus Valgjärvel külakoosolek, kus vallavalitsus tutvustas kodanikele värskelt valminud Valgjärve vaatetorni eskiisprojekti. Tööd esitles projekteerimisfirma ROK-Projekt arhitekt Karmo Tõra, kes on ka Rõuges asuva Pesapuu vaatetorni autor.

Põlvamaa turismiveeb on nüüdsest ka mobiilisõbralik

Põlvamaa turismiportaal www.visitpolva.ee annab ülevaate Põlvamaast kui turismisihtkohast - vaatamisväärsustest, toitlustus- ja majutusasutustest ning aktiivse puhkuse veetmise võimalustest. Loomulikult ei puudu ka kirju sündmustekalender. 2017. aasta suvel läbis Põlvamaa turismiveeb...

Kohaliku omaalgatuse programmi sügisene taotlusvoor on avatud

Kuni 2. oktoobrini on avatud Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) sügisene taotlusvoor. Programmist saab taotleda toetusi kahest meetmest: kogukonna areng ning elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine. Ühe projekti toetuse piirsumma on 2000 eurot.

MTÜ Piiriveere Liider kuulutab välja projektitaotluste vastuvõtu

Taotlusvoor on avatud 29. september - 13. oktoober 2017.

Augustifoorumil kuulutati välja Põlvamaa aasta õpetajad ja tunnustati aineühenduste juhte

24. augustil peeti Räpina Aianduskoolis traditsioonilist Põlvamaa õpetajate augustifoorumi. Tunnustati ja tänati maakonna parimaid õpetajaid ja aineühenduste eestvedajaid ning kuulati haridusele ja õpetajatööle keskenduvaid ettekandeid.

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2017

Selgroog murtud

Saabuv nädalavahetus on Ökofestivali päralt

Ökofestivali tegevused algavad juba reedel, 18. augustil ja kulmineeruvad mitmete teabetelkide ja töötubadega populaarsel Ökofestivali perepäeval, 20. augustil Karilatsis.

Ökofestivali perepäeva sisustavad teabetelgid, töötoad, pidu ja pillerkaar!

20. augustil toimuvale traditsioonilisele Ökofestivali perepäevale annavad jumet ligi 200 kodumaise toodanguga kauplejat, erinevad töötoad, teabetelgid, hoburakendite võistlus ning kultuuriprogramm, mida sisustab Nedsaja Küla Bänd.
Näitan: 1-20
Elemente lehe kohta 20
of 22