« Tagasi

Põlvas toimus ettelugemisvõistluse eelvoor

Ülevabariigilise 4. klasside ettelugemisvõistluse "Kõik on kõige targemad" Põlvamaa eelvoor leidis aset Põlva Keskraamatukogu saalis 11. oktoobril.

Laste- ja noortekultuuri aastale kohaselt olid seekordses valikus raamatud, mis kujutavad koolielu nii realistlikus kui ka  fantastilises võtmes. Mitu lugejat oli valinud katkendi Ilmar Tomuski humoorikatest raamatutest. Paari õpilase tähelepanu köitsid Jõhvi Joosepi igihaljad seiklused, mille on lugejateni toonud Toivo Tootsen. Samuti oli populaarne Leelo Tungla „Kristiina, see keskmine". Südame tegi soojaks see, et  üks õpilane oli valinud katkendi Oskar Lutsu „Kevadest" .

Eelvoorust võttis osa 13 õpilast üheksast koolist: Ahja Kool, Johannese Kool Rosmal, Kanepi Gümnaasium,  Põlva Kool, Mooste Põhikool, Räpina Ühisgümnaasium, Saverna Põhikool, Viluste  Põhikool ja  Värska Gümnaasium. Juhendajad olid  Leili Rood, Liina Mets, Tähte Tagel, Maili Kaupmees, Kaire Palo, Ester Kalder, Edda Prükk, Maire Jõks, Tiina Hoop, Triin Keres, Elle Tikkop ja Helena Kudre. 

Tulemused:
I Grete Miil – Kanepi Gümnaasium,  juhendaja Tähte Tagel 
II Kirke Kaarna – Johanese Kool Rosmal, juhendaja Liina Mets
III Sandra Kahu,  Georg Neimann – Räpina Ühisgümnaasium, juhendaja Maire Jõks

Žürii  koosseisus Helje Põvvat (esimees), Aili Kolsar, Elsa Raadla ja Külli Ots hindas loetavasse sisselamise ja mõtte edasiandmise oskust,  selget diktsiooni, publikuga silmsideme hoidmist ja veel mõnda asja,  mis hea ettelugemise juurde  kuulub. Kokkuvõttes saab nentida, et lapsed said kenasti hakkama.  Žürii juhtis tähelepanu eelkõige sellele, et  lugemisel kiputi kiirustama.    Eriti hästi tuldi aga toime sobiva katkendi valikuga, milles on kindlasti suur osa juhendajatel.  Suur tänu kõigile  osalejatele ja juhendajatele!

Võistluse peakorraldaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus. Põlvamaa eelvooru korraldas Põlva Keskraamatukogu lasteteenindus. Eelvooru läbiviimist toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

Põlvamaad esindab võistluse lõppvoorus Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses 21. oktoobril Grete Miil.  Tema ja juhendaja osavõttu toetab Põlvamaa Omavalitsuste  Liit.

Foto (Eda Pettai): I ja II koha võitjad Grete Miil (vasakul) ja Kirke Kaarna (paremal)


Lisainfo:
Sirve Valdmaa
Lastetöö spetsialist
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4321
E-post: sirve@raamat.polva.ee